משלוח לנקודות חלוקה

משלוח לחנויות בסביבת המגורים של הלקוח או לוקרים אוטומטיים בתחנות דלק ומרכזי קניות, בעלות נמוכה יותר מכל משלוח אחר.

הוזלה חשובה של עלות המשלוח

לאחר מכירת מוצרים באתר מסחר למשל, העברתם היישר אל הלקוח יכולה להיות לעתים דבר שיגרע מהרווח של העסקה. במקרים לא מעטים אנו רואים כיצד אפשרות המשלוח בחנות אינטרנטית כלשהי, תהיה כזו שבה מוצע ללקוח לקבל את המוצר שהזמין בנקודת חלוקה באזור מגוריו או ב"לוקר" במיקום מרכזי יחסית. זאת מאחר ואפשרות של משלוח לנקודות חלוקה נחשבת לזולה ולכלכלית יותר עבור עסקים שונים.

רוכשים ואנשים אחרים שיעדיפו שמוצר מסוים יישלח ישירות לביתם או למשרדם, כשהם משלמים על כך את דמי המשלוח, יכולים לעשות זאת כמעט בכל אתר מסחרי, אך מאחר ויש כאלו שרוצים לחסוך בדמי המשלוח או שיש עסקים שזו דרך המשלוח היחידה שהם יכולים להציע, משלוח שיגיע לנקודות חלוקה שונות או ל"לוקרים", יאפשר איסוף עצמי ע"י הלקוחות, כשבסיום הפעולה יוכלו השולחים לזהות שהמשלוח אכן הגיע ליעדו.

למי מסייע משלוח לנקודת חלוקה

כשכל אחד מאתנו עסוק בלא מעט דברים במהלך שעות היממה, אנו יכולים להבין עד כמה משלוח לנקודת חלוקה מסוימת יכול לעזור לרבים. לעתים מדובר על לקוחות שקנו מוצר מסוים באתר מסחר כלשהו, אך הם לא זמינים בשעות שבו מציע האתר את שירותי המשלוחים שלו. לכן הם ישמחו מאוד לאפשרות של משלוח לנקודות חלוקה מסוימות על מנת להגיע בשעה שנוחה להם לכל נקודת חלוקה סמוכה כדי לקחת את הפריט שהזמינו.

כשאנו רואים היום כיצד יש אנשים שגם בשעות מאוד לא שגרתיות מגיעים לנקודת חלוקה באזור המגורים שלהם ולוקחים מוצר או פריט כלשהו, אנו מבינים עד כמה הדבר יכול להיות נוח. מאחר והיום יש מספר מרשים מאוד של נקודות חלוקה ברחבי הארץ, הרי שתושבי כמעט כל ישוב בישראל יכולים להסתמך על מאות נקודות שפזורות במקומות נוחים ולהגיע לקחת את המשלוח מחנות סלולר, ממיני מרקט או מנקודה אחרת לפי שעות הפעילות שמציג המקום.

החשיבות של משלוח ל"לוקרים"

אפשרות נוספת שקשורה גם היא למשלוח לנקודה מסוימת ולא ישירות ללקוח, היא כזו שמציגה את ה"לוקרים". בין אם אנו מדברים על תחנות דלק שונות ברחבי ישראל ובין אם אנו מדברים על נקודות אחרות שפזורות בישובים שונים, יכולים היום רבים לאסוף את המשלוח שלהם מ"לוקר" אוטומטי. גם כאן מדובר באפשרות שנחשבת לנוחה מאוד עבור לא מעט אנשים עסוקים.

להבדיל מהגעה אל עסק מסוים ופנייה לאדם שעובד בו כדי לקבל חבילה כלשהי, ה"לוקרים" מחכים בקניונים ובעוד מקומות מבלי שיהיה כל צורך באינטראקציה אנושית כלשהי. סוג כזה של משלוח לנקודות חלוקה מציג יצירת קשר עם הנמען ע"י הודעה שהמשלוח הגיע, והגעה של הנמען לקחת את החבילה בהתאם לזמנו הפנוי. אמנם לא מדובר בשיטה חדשה כל כך, אך היא יעילה מאוד ומוערכת ע"י רבים בישראל.