הצמדת שליח

שליח צמוד הינו שירות אישי המאפשר לעסקים לשכור שליח פרטי לתקופה מסוימת בקבלנות, ללא יחסי עובד מעביד.

שירות אישי ונוח הרבה יותר

כשמדובר בצורך בשליחויות למשך תקופה מסוימת, הצמדת שליח הופכת לרעיון מצוין שרבים מאמצים אותו בחום. שירות כזה מציג הקצאה של שליח לעסק או לכל לקוח אחר שמעוניין בכך, כדי שניתן יהיה לתת לו משימות שונות הקשורות למשלוחים כאלה ואחרים. היתרון הגדול הוא ששירות כזה מונע העסקה ישירה של שליח שמביאה גם ליצירת יחסי עובד מעביד, לצורך בהכשרות לסוג עבודה כזה, לתשלום מיסים לגופי המדינה השונים בהתאם לחוק ואף להפרשות סוציאליות שונות.

השליח יוצמד ללקוח בהתאם לפרק זמן מוגדר מראש, כשתמיד אפשר לקבוע את משך השירות בהתאם לזמן הנדרש, וכמובן שניתן להזמין שירות כזה בהתאם לכל צורך לאורך כל השנה. כך ניתן ליהנות מטיפול צמוד ומדויק כשלעסק יש צורך בשירותי בנק כגון הפקדות של צ’קים או ביצוע תשלומים שונים, בשירותי דואר כגון חלוקה או איסוף של הדואר, ובהעברת מסמכים, כספים וגם משלוחים בסדרי גודל שונים.

שיטה שמשתלמת ללא מעט עסקים

ברגע שלא צריך להעסיק בצורה קבועה עובד שהופך לחלק מהצוות של העסק, נוצרת הקלה בכל הקשור לניהול השכר. כך, אם מדובר על הצמדת שליח במקום העסקת אדם בתפקיד זה בצורה קבועה, יכול הדבר להביא לחיסכון משמעותי לאורך השנה. זאת מאחר ושכרו של שליח קבוע, שלא תמיד יש במה להעסיק אותו, יכול להסתכם גם ביותר מעשרת אלפי שקלים בחודש. לכן במקומות רבים שוקלים היום שירות כמו הצמדה של שליח חיצוני לתקופה מסוימת.

הגמישות הרבה של שירות מעין זה יכולה לפתור לרבים את ההתעסקות עם ניהול זמנו של מי שעובד כשליח במקום מסוים. אם יודעים שבעונה מסוימת או בתקופת חגים למשל, יש עומס של משלוחים, ואם יודעים שבחלק מסוים של החודש יש להתעסק עם שליחויות למוסדות שונים או ללקוחות מסוימים, הרי ששליח שנשכר לתקופת הזמן הרצויה, מנוהל בצורה ממוקדת יותר בהתאם למכלול המשימות שאותן הוא הגיע לבצע.

הקצאת שליחים שיודעים לעבוד בשיטה זו

בתחום השליחויות אנו יכולים לראות כיצד לרוב לא מדובר על עבודה מורכבת מאוד עבור השליחים. אך לעתים דרישות מסוימות מצדם של לקוחות שונים, מראות כיצד יש להדריך שליחים מסוימים לצורת עבודה מעט שונה. כך הדבר גם לגבי הצמדת שליח שמצריכה הכשרה של שליחים רציניים לשם כך, כדי שאלה יוכלו להתמודד עם כל סוגי המשימות שיטילו עליהם במקומות שמבקשים להיעזר בשירות כזה.

שליח רציני שהוכשר לצורת עבודה כזו, יודע שהוא מגיע לתקופת זמן מסוימת לעבוד מול מישהו שינהל אותו, אם נקרא לזה כך, והוא מצויד בכלי התחבורה המתאים להעברת המשלוחים של הלקוח. בנוסף, הוא יודע שלעתים הוא יידרש לבצע שליחויות שונות גם בשעות חריגות, ואם מדובר על משלוחים ללקוחות פרטיים, ובמיוחד ללקוחות עסקיים, הרי שהוא יידע לגלות את האדיבות הנדרשת ולהיות ייצוגי בכל רגע.